• %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • BITCOIN
  410440,163
  % 0,73
 • BIST 100
  %

EFT Ne Zaman Hesaba Geçer?

EFT Ne Zaman Hesaba Geçer?

Banka hesabından para transferi yapmak isteyenlerin en çok merak ettiği konulardan birisi de “EFT ne zaman yapılır” sorusudur. Biz de piyasahaber.com bankacılık, finans ve ekonomi sitesi olarak sizlere EFT ne zaman yapılır, EFT saatleri nelerdir, ne kadar sürede EFT hesaba geçer, gece yapılan EFT ne zaman hesaba geçer gibi sorularınıza yanıt vereceğiz.

 

Mesai Saatleri Dışında Yapılan EFT Ne Zaman Hesaba Aktarılır?

Mesai saatleri dışında herhangi bir banka hesabınızdan EFT talimatı verebilirsiniz. Hem mesai saatleri dışında, hem de hafta sonu yapılan EFT gönderimleri, ancak ilk mesai gününde hesaba geçer. Sabah saat 09:00 gibi işleme alınır ve ortalama yarım saat içerisinde para, gönderim gerçekleştirdiğiniz hesaba aktarılır. Bazı durumlarda bu süre 1 saate kadar çıkabilmektedir. Yoğunluğa göre ve bankanın işlem hızına göre bu süre değişmektedir. Fakat en fazla saat 10:00’a kadar paranız belitmiş olduğunuz banka hesabına gönderilir.

Akbank EFT Ne Zaman Hesaba Geçer?

Akbank müşterileri, EFT gönderimlerini mesai saatleri içerisinde yaptıklarında ortalama yarım saat içerisinde karşı hesaba para aktarılmaktadır. Fakat gönderimlerinizi mesai saatleri dışında yani 09:00 ile 17:00 saatleri dışında gerçekleştirirseniz, bir sonraki mesai gününde paranız transfer edilir. Fakat burada hatırlatılması gereken bir husus daha var. Örneğin pazar günü EFT yaptınız ve bir sonraki gün olan Pazartesi resmi tatil günü, bu durumda resmi tatil gününden sonraki ilk mesai gününde yani Salı günü paranız karşı banka hesabına aktarılır. Eğer bir sonraki gün resmi tatil değilse, sabah 09:00 ile 09:30 arasında paranız göndermek istediğiniz banka hesabına iletilmiş olur.

Garanti Bankası EFT Ne zaman Hesaba Geçer?

Garanti Bankası hesabı olanlar, havale yöntemiyle para gönderdiklerinde 7 gün 24 saat anında para transfer edilmektedir. Fakat gönderimlerde EFT yöntemi kullanılırsa, diğer bankalarda olduğu gibi sonraki mesai gününde para gönderilmektedir. Garanti Bankası EFT saatleri ise hafta içi tüm güler 09:00 ile 17:15 arasındadır. Bu saatlerin haricindeki gönderimler EFT saatinin dışında kalmaktadır. Banka hesabından yapılan EFT’ler için talimat verilir ve ilk iş günü resmi tatile denk gelmezse, sabah 09:00 ile 09:30 arasında para gönderimi gerçekleştirilir.

Ziraat Bankası EFT Ne Zaman Hesaba Geçer?

EFT işlemi, bankalar arası para transferi olarak adlandırılmaktadır. Havale ise banka müşterisinin, yine aynı bankanın farklı bir müşterisine para transferi olarak nitelendirilir. Eğer havale olarak para gönderim işlemi gerçekleştirirseniz, Ziraat Bankası işlemi aynı dakika yapılmaktadır. Fakat gönderimlerinizi farklı bir banka hesabına EFT olarak gerçekleştirirseniz, bu durumda işlem mesai saatlerine kalmaktadır. Ziraat Bankası EFT saatleri 09:00 ile 16:00 arasındadır. Şayet yarım günlük tatil olan günlerde para transferini EFT olarak yapmak istediğinizde, saat 09:00 ile 11:00 arasında işleminizi halletmeniz gerekir. Aksi takdirde ilk mesai günü saat 09:00’dan sonra 09:30’a kadar işlem tamamlanmaktadır.

TEB EFT Ne Zaman Hesaba Geçer?

TEB müşterileri, iki farklı türde para transferi gerçekleştirebilir. Bunlarda birisi havale, diğeri EFT şeklindedir. Havale yöntemi ile gerçekleştirilen transferler, günün hangi saati olursa olsun anında karşı hesaba aktarılırken, EFT ile gerçekleştirilen ödemeler, bir sonraki mesai gününde sabah 09:00 ile 09:30 arasında tamamlanmaktadır. TEB EFT saatleri 09:00 ile 17:15 arasındadır. Bu saatlerin dışında, hafta sonu veya resmi tatil günlerinde yapılan para transferleri ise diğer bankalarda olduğu gibi 09:00 itibari ile işleme alınır. İşlem süresi ortalama yarım saattir ve yoğunluğa göre 1 saati de bulabilmektedir.

Garanti Bankası EFT Ne Zaman Hesaba Geçer?

Garanti Bankası hesabından yapılan EFT gönderimleri, 09:00 ile 17:15 saatleri arasında gerçekleştirildiğinde, yarım saat içerisinde talimat tamamlanıp, karşı banka hesabına para transfer edilir. Havale ile yapılan gönderimlerde ise gerek hafta içi gerekse hafta sonu ve resmi tatiller olmak üzere anlık olarak işlem yapılmaktadır. EFT gönderimlerinde resmi tatil veya belirtilen işlem saatleri dışında yapılan transferler, bir sonraki mesai saati içerisinde tamamlanmaktadır.

Denizbank EFT Ne Zaman Hesaba Geçer?

Denizbank müşterileri saat 09:00 ile 16:30  arasında yaptıkları EFT gönderimlerinde, belirtilen hesaba yarım saat içerisinde para transfer edilmektedir. Bu saatlerin dışına, resmi tatillerde ve hafta sonu yapılan para transferlerinde gönderimler sonraki mesai gününe kalmaktadır. Sabah 09:00’dan sonra ortalama yarım saat içerisinde işlem gerçekleştirilmektedir.


YORUMLAR YAZ