• %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • BITCOIN
  410214,392
  % 0,74
 • BIST 100
  %

Bitcoin Nedir Nasıl Alınır?

Bitcoin Nedir Nasıl Alınır?

Bitcoin herhangi bir bankaya ya da devlete bağlı olmayan elektronik para birimidir. Son günlerde binlerce insanın araştırdığı ve yatırım yapmak istediği bitcoin aslında bir sanal paradır. Kısa sürede oldukça değer kazanmış ve yatırım aracı olarak kullanılmıştır. Bulunulan ülkenin para birimiyle alınır ve kolayca satışı yapılabilir. Günümüzde fazlaca insan artık altın ya da dolar yerine bitcoine yatırım yapmaktadır. Kısaca BTC adını almaktadır. İlk olarak 2008 yılında Satoshi Nakamoto adlı kişi tarafından üretilmiş ve zamanla binlerce insan tarafından büyük ilgi görmüştür.

Cep telefonunuzda, bilgisayarınızda ya da web siteleri üzerinden oluşturacağınız sanal cüzdan ile bitcoin alıp satabilirsiniz.

Bitcoin Almak İçin Sanal Cüzdan

Bitcoin için sanal cüzdan oluşturmak gereklidir. Sanal cüzdan oluşturmak gayet basit bir işlemdir. Ayrıca özel bilgilerinizi de yazmanız gerekmez. Satın aldığınız bitcoinleri internet üzerinden harcayabilir hatta alışveriş yapabilirsiniz. Son derece güvenlidir ve kârınızı yüksek tutar. Sanal cüzdan kişi başı olarak sınırlı değildir. İstediğiniz kadar çıkartabilirsiniz. Ayrıca oluşturacağınız sanal cüzdan ile para alabilir ve gönderebilirsiniz.

Bitcoin son derece güvenli bir ödeme ağı sağlar. Ayrıca ödemelerin doğrulanması için açık anahtarlı şifreleme teknolojileri kullanılmıştır. Sanal cüzdanınızın şifresini unuttuğunuzda ya da kaybettiğinizde tekrar yenileyebilirsiniz. Bitcoinin güvenliği açısından yaptığınız her işlem şifrelenir. Hileli yollarla bitcoin yaratmak ve satmak anında teyit edilir. Bu yüzden dikkatli ve sorunsuz kullanmalısınız.

Bitcoin Kullanmanın Avantajları

Bitcoin son derece güvenli ve basit bir para birimidir. Çöküşü düşük seviyelerdedir. Ödeme yapma ya da hesaplar arası transfer işlemi oldukça güvenli ve ucuzdur. Bitcoin miktarınız ne kadar fazla olursa olsun bir hafıza kartında taşıyabilirsiniz. Devletin ya da mali işler sorumlularının hesaplarınıza bakılması gibi durumlarında bitcoinin izine asla rastlanmaz. Henüz ülkemizde olmasa da bazı yabancı ülkelerde bitcoin restaurant, cafe gibi ortamlarda kullanılabiliyor.

Birçok avantajı bulunan bitcoin hem güvenli hem de kolay bir para birimidir. İnsanların bir kısmı yatırımını bitcoine yaparak daha iyi kâr elde ettiğini söylemiştir. Sanal hesap cüzdanınızdaki bitcoinlerinizi TL’ ye çevirerek daha sonra banka hesaplarınıza atabilirsiniz.

 


YORUMLAR YAZ