• %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • BITCOIN
  409489,413
  % 0,65
 • BIST 100
  %

Bankaların Kredi Kartından Nakit Avans Çekme Faiz Oranları

Bankaların Kredi Kartından Nakit Avans Çekme Faiz Oranları

Nakde ihtiyaç duyulduğunda ilk olarak başvurulan banka ürünü ihtiyaç kredisi oluyor. Her ne kadar eğitim, sağlık ve diğer tüm ihtiyaçlar için kredi notu uygun olması halinde başvurular onay alsa da kredi kullanabilmek için limitinizi doldurmuş olabilirsiniz. Bu durumda kredi kartı kullananlar kart limitine başvurabiliyor. Nakit ihtiyaçlarını kart limitinden karşılamak isteyenler için nakit avans çekme faiz oranlarını bir araya getirdik. Bankaların kredi kartından nakit avans çekme faiz oranları nelerdir, tutara göre ödenecek faiz tutarı ve taksitli nakit avans konularında bilmek isteyeceğiniz tüm bilgilere içeriğimizden ulaşabilirsiniz.

Kredi Kartından Nasıl Nakit Avans Çekilir?

Kredi kartları tek çekim ve taksitli olarak alışverişin yanı sıra avans çekme özelliğine de sahiptir. Bu özelliği kullanmak isteyenler, şubeye gitmeden banka ATM’si veya internet ve mobil bankacılık sistemi üzerinden işlem yapabiliyor. Kredi kartından ister tek isterseniz de 12 aya varan vade seçenekleriyle avans kullanabilmek mümkün. İnternet ve mobil bankacılık üzerinden nakit avans çekebilmek için bankanızda paranın aktarılacağı bir vadesiz hesabınızın olması gerekmektedir. Hesap açmak istemezseniz ATM kanalını tercih etmelisiniz. Paranızı başvuru sonucu beklemeye gerek duymadan anında nakit olarak alabilirsiniz.

Nakit veya taksitli nakit avans kullanımlarında borç kredi kartı ekstrenizi yansır. Bu durumda geri ödemenizi (nakit avans çekimlerinde toplam tutarı, taksitli nakit avans çekimlerinde ise vadesi geldikçe) ekstreniz kesildiğinde son ödeme tarihine kadar yapmanız yeterli olacaktır. Aksi halde nakit avans faiz ücretinin yanı sıra gecikme faizi de kartınıza borç olarak yansıtılacaktır. Ayrıca son 3 ekstre döneminde üst üste yalnızca asgari tutarı ödediyseniz, kredi kartından nakit avans kullanabilmek için mevcut ekstre borcunuzun tamamını ödemeniz gerekecektir.

Kredi Kartından Nakit Avans Çekme Faiz Oranları

Kredi kartı toplam limitinin %80’i kadar nakit veya taksitli avans kullanılabiliyor. Avans limiti kart limitinden ayrı değildir.  Kart borcunuz varsa kalan güncel limitiniz doğrultusunda nakit ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Taksitli nakit avans işlemlerinde ise maksimum vade sayısı 12 ay olacaktır. Kredi kartından nakit avans çekme faiz oranları bankalar arasında farklılık gösterse de genel olarak %1,60 oranındadır. Faiz oranına ek olarak tutara oranla işlem ücreti, KKDF ve BSMV ücretleri de kartınıza borç olarak yansıtılacaktır. Bankaların yapmış olduğu kampanyalar dahilinde bu ücretleri ödemeden de nakit avans kullanmak mümkün olabiliyor. Aşağıda belirtilen bankalar kredi kartına ücretsiz nakit avans kullanmaya imkan tanımaktadır.

Ücretsiz Taksitli Nakit Avans Veren Bankalar ve Faiz Oranları

Kredi kartından nakit avans çekme faiz oranı genel olarak %2 oranında yansıtılsa da bazı bankalar hem uygun faiz oranlarıyla hem de ücretsiz olarak taksitli nakit avans kullanmanızı sağlamaktadır. Bu bankalardan bahsedecek olursak;

QNB Finansbank Ücretsiz Taksitli Nakit Avans

Kredi kartı limitinizden 300 TL’den 4.000 TL’ye kadar ücretsiz 6, 9 veya 12 ay vade ile taksitli nakit avans kullanımı yapabilirsiniz. QNB Finansbank taksitli nakit avans faiz oranı ise %1,6’dır. Kart limitinizle orantılı olarak ücretsiz taksitli nakit avans hizmetinden yararlanmak isterseniz 0850 222 0 900 numaralı çağrı merkezini arayabilir, ATM, internet ve mobil bankacılık üzerinden anında paranızı alabilirsiniz.

Garanti BBVA Ücretsiz Taksitli Nakit Avans

Garanti BBVA kart müşterileri işlem ücreti ödemeden 5 veya 12 ay vade ile taksitli nakit avans kullanabiliyor. Nakit ihtiyaçlarınıza anında çözüm sunan bankanın taksitli nakit avans limiti 500 TL ile 20.000 TL arasında sınırlıdır. ATM’den işlem yapılması halinde maksimum 10.000 TL nakit avans kullanabilirsiniz. Garanti BBVA nakit avans faiz oranı %1,60’dır. Paranızı ister taksitli isterseniz de nakit olarak çekebilirsiniz. Garanti BBVA internet bankacılığı, mobil şube, Bonus Flaş uygulaması, ATM ve 444 0 333 çağrı merkezi nakit avans kullanabileceğiniz kanallardır.

Akbank Ücretsiz Taksitli Nakit Avans

Acil nakit ihtiyaçlarınız için ücretsiz taksitli nakit avans hizmeti sunan Akbank’tan 6 ve 12 ay vade seçenekleriyle işlem yapabiliyorsunuz. Günlük yalnızca bir kez nakit avans kullanmanıza onay vermektedir. İşlem limiti 200 TL ve 15.000 TL ile sınırlıdır. ATM’den kullanılacak nakit avans işlemi ise maksimum 4.000 TL olarak çekilebiliyor. Akbank taksitli nakit avans faiz oranı %1,60’dır. Taksitli nakit avansınızı Axess mobil, Akbank internet ve mobil bankacılık, 444 25 25 çağrı merkezi aracılığıyla yapabilirsiniz. Ayrıca TA yazıp 6655’e kısa mesaj göndererek bankanız tarafından aranma talebi oluşturabilirsiniz. Nakit avans işlem ücreti ise talep edilen tutarın %3,99 oranı ve 12 TL şeklinde yansıtılacaktır.

 

 

 


YORUMLAR YAZ